PREKO 450 OSNOVACA NA TAKMIČENJU ,,DUNAV OSIGURANJA SPORTSKIH IGARA MLADIH“ U VLASOTINCU

ORAŠJE POBEDNIK „SEOSKIH IGARA SPORTSKOG SAVEZA SRBIJE“ U BATULOVCU
maj 22, 2022
Izbor za najuspešnije sportiste i ekipe za 2022. godinu
decembar 12, 2022

U organizaciji Sportskog saveza opštine Vlasotince danas je na stadionu FK Vlasine održano po prvi put takmičenje učenika osnovnih škola pod nazivom,,Dunav osiguranje Sportske igre mladih“.
Sportske igre mladih su najveća manifestacija amaterskog sporta za decu i omladinu na ovim prostorima, čiji je osnovni cilj promocija zdravog načina života i prijateljstva.

Ovo takmičenje je otvorio predsednik opštine Bratislav Petrović i Denis Šarak iz organizacionog odbora igara, a prisutni su bili i zamenik predsednika opštine Vladimir Kocić, član opštinskog veća zadužen za sport Aleksandar Jović, predsednik Sportskog saveza Milan Ristić i koordinator igara za opštinu Vlasotince Dalibor Momčilović.

Na takmičenju su učestvovali učenici svih osnovnih škola sa teritorije naše opštine :

– OŠ Karađođorđe Petrović Kruševica,
– OŠ Sveti Sava Gložane,
– OŠ 8.Oktobar Vlasotince,
– OŠ Siniše Janića Vlasotince,
– OŠ Braće Milenković Šišava,
– OŠ Vuk Karadžić Tegošnica,
– OŠ Božidar Miljković Prisjan,
– OŠ Dositej Obradović Svođe.
ali i veliki broj predškolaca PU Milke Dimanić(Kolibri).

Ovim putem im se zahvaljujemo što su uzeli učešće u KARAVANU RADOSTI I PRIJATELJSTVA i uveličali svojim prisustvom ovaj SPORTSKI DOGAĐAJ GODINE!

Plasman na regionalno takmičenje u Surdulici 13. juna obezbedili su sve prvoplasirane ekipe iz ekipnih sportova kao i po troje najbržih u svim grupama u trci na 60 metara (ukupno 72 osnovaca) :
– U malom fudbalu (2011.godište i mlađi) najbolja je bila ekipa,, Bela zvezda“ iz OŠ 8.Oktobar iz Vlasotinca,
– U malom fudbalu (2006.godište i mlađi) najbolja je bila ekipa 8.Oktobar iz Vlasotinca,
– U igri između dve vatre(2011 i mlađi) plasman na regionalno takmičenje je obezbedila ekipa,, Munje “ iz OŠ Siniše Janić.
– U starijoj grupi igre između dve vatre na regionalno takmičenje ide ekipa,, Vatrene lopte“ iz OŠ Siniše Janića.
– Što se tiče uličnog basketa(2006 i mlađi) kod devojčica u Surdulici ide ekipa KK Vlasine iz OŠ Siniše Janića,
– Kod muškaraca u uličnom basketu je najbolja bila ekipa „Vlasine“ sastavljena od učenika iz nekoliko škola.

-Plasman na Regionalnom takmičenju u Surdulici što se tiče trke na 60 metara u grupi 2013.godište i mlađe klod devojčica obezbedile su:
1.Nina Stanković(OŠ Siniše Janića),
2.Dunja Stojiljković(OŠ Braće Milenković),
3.Dunja Milenković (OŠ 8.Oktobar).

Kod dečaka(2013. godište) u ponedeljak za Surdulicu idu:
1. Pavle Petković(OŠ Karađođorđe Petrović),
2.Lazar Adamović(8.Oktobar),
3.Petar Nikolić(OŠ Siniše Janića).

Devojčice 2011.godište i mlađe koje su se plasirale na regionalnom takmičenju su:
1. Kristina Milenković(OŠ Siniša Janić),
2.Nikolina Filipović(OŠ 8.Oktobar),
3.Nikolina Đikić(OŠ 8.Oktobar).

Najbrži dečaci 2011.godište i mlađi koji idu dalje su:
1. Danilo Petrović(OŠ Siniše Janića),
2.Milan Nikolić(OŠ Sveti Sava Gložane),
3.Bogdan Ilić(OŠ 8.Oktobar).

Zahvaljujemo se lokalnoj samoupravi na podršci kao i SRC Vlasina i Fudbalskom savezu opštine Vlasotince ali i našim prijateljima iz tima Dunav osiguranje Sportske igre mladih Srbija koji su nam omogućili današnji spektakl i dobru zabavu i druženje jer IGRE SU ZAKON! Pozdrav za našeg prijatelja Filipa Komaricu iz Priboja koji je opravdano bio odsutan kao i za predsednicu ovih igara Mariju Mihajlović.
Svi pobednici su dobili na poklon majice i medalje i obezbedili učešće na Regionalnom takmičenju, a drugoplasirane i treće plasirane ekipe i pojedinci dobili su medalje.

Nadamo se da će ove igre postati tradicionalne u našoj opštini jer Vlasotince to svakako zaslužuje, a najboljima sa današnjeg takmičenja želimo puno sreće na Regionalnom takmičenju i plasman na državnom koje će se održati u Vrnjačkoj banji, a posle toga je moguće da naši mladi sugrađani provedu i nedelju dana u Splitu na međunarodnom takmičenju. 😀