PREKO 300 OSNOVACA NA TAKMIČENJU „DUNAV OSIGURANJA SPORTSKIH IGARA MLADIH“ U VLASOTINCU

OGNJEN BIDŽIĆ ČLAN BK „ARENA“ OSTVARIO POBEDU ZA SRBIJU NA MEČU PROTIV REPREZENTACIJE MAĐARSKE
jun 6, 2023
STAJKOVCE POBEDNIK „SEOSKIH IGARA SPORTSKOG SAVEZA SRBIJE“
jun 26, 2023

U organizaciji Sportskog saveza opštine Vlasotince 9.juna je na stadionu FK Vlasine održano po drugi put u našoj opštini takmičenje učenika osnovnih i srednjih škola pod nazivom,,Dunav osiguranje Sportske igre mladih“.

Sportske igre mladih su najveća manifestacija amaterskog sporta za decu i omladinu na ovim prostorima, čiji je osnovni cilj promocija zdravog načina života i prijateljstva.
Ovo takmičenje je otvorio predsednik opštine Bratislav Petrović zatim su se prisutnima obratili i Dalibor Momčilović koordinator igara za opštinu Vlasotince i Filip Komarica iz organizacionog odbora igara, a prisutni su bili i predsednik skupštine opštine Milan Jovič, član opštinskog veća zadužen za sport Aleksandar Jović kao i predsednik Sportskog saveza Milan Ristić.

Poruka ovogodišnjih igara je „PRUŽAM RUKU NE PODMEĆEM NOGU“- jasna i glasna poruka protiv svih vidova vršnjačkog nasilja, pogotovo onog na sportskim terenima i tribinama.

Na takmičenju su učestvovali učenici skoro svih osnovnih škola sa teritorije naše opštine :
– OŠ Karađođorđe Petrović Kruševica,
– OŠ Sveti Sava Gložane,
– OŠ 8.Oktobar Vlasotince,
– OŠ Siniše Janića Vlasotince,
– OŠ Braće Milenković Šišava,
ali i veliki broj predškolaca PU Milke Dimanić(Kolibri).

Ovim putem im se zahvaljujemo što su uzeli učešće u KARAVANU RADOSTI I PRIJATELJSTVA i uveličali svojim prisustvom ovaj SPORTSKI DOGAĐAJ GODINE!

Plasman na regionalno takmičenje u Lebanu 14. juna obezbedili su sve prvoplasirane ekipe iz ekipnih sportova kao i po troje najbržih u svim grupama u trci na 60 metara (ukupno 63 osnovaca) :
– U malom fudbalu (2012.godište i mlađi) najbolja je bila ekipa,, Lavovi“ iz OŠ Sveti Sava iz Gložana,
– U malom fudbalu (2007.godište i mlađi) najbolja je bila ekipa „Vlasotinčani“ ,
– Kod devojčica (2007.godište i mlađe) pobedila je ekipa ŽFK „Crveni“.
– U igri između dve vatre(2014 i mlađi) plasman na regionalno takmičenje je obezbedila ekipa,, Vatreni tim “ iz OŠ Siniše Janić.
– U starijoj grupi igre između dve vatre na regionalno takmičenje ide ekipa OŠ ,, Braća Milenković “ iz Šišave.
– Što se tiče uličnog basketa(2007 i mlađi) kod devojčica u Lebane ide ekipa „Stars“.
– Kod muškaraca u uličnom basketu je najbolja bila ekipa OŠ „8. Oktobar „.

Plasman na Regionalnom takmičenju u Lebanu što se tiče trke na 60 metara u grupi 2012.godište i mlađe kod devojčica obezbedile su:
1.Danka Kocić(OŠ Siniše Janića),
2.Una Gligorijević(OŠ Siniše Janić),
3.Petra Đokić (OŠ Siniše Janić).

Kod dečaka(2012. godište) u sredu za Lebane idu:
1.Danilo Petrović (OŠ Siniša Janić),
2.Lazar Adamović(8.Oktobar),
3.Anđelo Jović(OŠ 8.Oktobar).

Devojčice 2014.godište i mlađe koje su se plasirale na regionalnom takmičenju su:
1. Neda Ilić(OŠ 8.Oktobar ),
2.Nađa Ilić(OŠ 8.Oktobar),
3.Nevena Stanković(OŠ Siniše Janić).

Najbrži dečaci 2014.godište i mlađi koji idu dalje su:
1.Salvador Milenković (OŠ Siniše Janića),
2.Pavle Živić(OŠ Siniše Janić),
3.Mihajlo Kostadinović(OŠ Siniše Janić).

Zahvaljujemo se lokalnoj samoupravi na podršci kao i SRC Vlasina,Fudbalskom savezu opštine Vlasotince, FK Vlasini ali i našim prijateljima iz tima Dunav osiguranje Sportske igre mladih Srbija koji su nam omogućili današnji spektakl i dobru zabavu i druženje jer IGRE SU ZAKON!
Svi pobednici su dobili na poklon majice i medalje i obezbedili učešće na Regionalnom takmičenju, a drugoplasirane i treće plasirane ekipe i pojedinci dobili su medalje.
Ove igre postaju već tradicionalne u našoj opštini i nadamo se da ćemo se družiti i u narednim godinama, a najboljima sa današnjeg takmičenja želimo puno sreće na Regionalnom takmičenju i plasman na državnom koje će se održati u Petrovcu na Mlavi, a posle toga je moguće da naši mladi sugrađani provedu i nedelju dana u Splitu na međunarodnom takmičenju. 😀