TRAJAL TEŠKOM MUKOM DO BODOVA NA ROSULJI, LOMNICA I BUDUĆNOST USPEŠNI,FUTSALERI I OKK VLASOTINCE UBEDLJIVI

mart 4, 2024
VLASINA PORAŽENA U MEŠEVU, PROGRESU OPŠTINSKI DERBI, POBEDE KOŠARKAŠA I RUKOMETAŠICA
mart 19, 2024
Show all

⚽U nedelju na Rosulji pred velikim brojem gledalaca gostovala je ekipa Trajala koja je u dosadašnjem delu prvenstva imala svih 16 pobeda. Naši momci u plavim dresovima pružili su žestok otpor uz borbenu igru ali nažalost primili su pogodak u 47.minutu ali nedugo posle toga u 57.minutu iz lepe akcije igrač Vlasine Mitrović Lazar postigao je pogodak ali je veliku radost i navijača i igrača prekinuo pomoćni sudija signaliziravši ofsajd položaj našeg napadača.Do kraja utakmice vodila se ravnopravna borba ali su iskusniji gosti i budući prvoligaši zabeležili i sedamnaestu uzastopnu pobedu minimalnim rezultatom. Naši fudbaleri su pokazali vidan napredak posle prvog dela sezone i nadamo se da će nas u narednim nedaljama obradovati pobedama.
⚽Prelazimo na Jablaničku okružnu ligu gde je Budućnost iz Orašja potvrdila visok plasman na tabeli ali teškom mukom stigla do pobede protiv FK Morave, poslednjeplasirane ekipe u ligi rezultatom 2:0,a dvostruki strelac bio je Milan Mitić.
U prepodnevnom terminu u nedelju od 11h u Leskovcu, lider prvenstva Donja Lomnica je napravila značajan korak ka osvajanju prvog mesta i savladala nezgodnu ekipu Lemind 1953 sa 1:0,a strelac jedinog pogotka bio je Bratislav Pejčić u 73.minutu.
⚽Batulovčani su neprijatno iznenadili svoje navijače i doživeli visok poraz od gostiju iz Lipovice sa 3:0,a FK Polet iz Stajkovca donosi kući vredan bod sa gostovanja u Brestovcu protiv Železničara, strelac za FK Polet u 13. minutu je bio Milan Milenković, a domaćin je izjednačio u 76.minutu iz kaznenog udarca.
⚽U derbiju kola u Bobištu su igrali FK Bobište-OFK Progres iz Ladovice i rezultat je bio 2:0 ali treba napomenuti da su ladovčani od 26.minuta igrali sa igračem manje jer im je isključen golman i da su golove primili u 64 i 89.minutu.
⚽FK Gradac iz Konopnice poražen je u Pečenjenjevcu od Moravca sa 3:0 i u narednom periodu predstoji im velika borba za opstanak u ligi.
⚽U Međuopštinskoj fudbalskoj ligi u derbiju kola u Bratmilovcu FK Jedinstvo iz Šišave je nažalost pretrpeo poraz od FK Bratstva sa 2:1 i pored toga što su poveli već u 10.minutu golom Miljana Milovanović ali su posle toga u istom minutu i to 44. primili dva pogotka i tim rezultatom je i završen derbi susret. FK Morava iz Gložana je na svom terenu odigrala bez golova protiv FK Šumadije iz Razgojne.
⚽U Bujanovcu protiv ekipe KMF Zufo, futsaleri Rosulje su pružili jednu od najboljih partija u sezoni i ubedljivo savladali domaćina sa 9:2, blistali su dvostruki strelci Ivan Stojanović, Nikola Stoiljković i Dušan Miladinović. Ovom pobedom naša ekipa polako izlazi iz donje polovine tabele i očekujemo još pobeda u narednim mečevima i još bolji plasman.
🏀U 2.Regionalnoj ligi ISTOK košarkaški OKK Vlasotinca su zabeležili ubedljivu pobedu na domaćem terenu protiv gostujuće ekipe Actavis Academy sa 71:52 i ostali pri samom vrhu tabele,sledećeg vikenda ih čeka derbi protiv KK Hisar iz Leskovca koji ima isti broj pobeda kao i naši košarkaši.
🏀Uspešni su bili i juniori OKK Vlasotinca i pobedili KK Radnik u Surdulici sa 86:71.
⚽U Razvojnoj ligi za devojčice u Batulovcu naše kadetkinje su poražene od ŽFK Lavice Dubočica sa 14:0.
Podsećamo da rukometaši i rukometašice nisu igrali svoje utakmice ovog vikenda ali i da sledećeg vikenda očekujemo veći broj pobeda naših klubova.