Стони тенис: СТК Власина (Власотинце)- СТК Књажевац (Књажевац) 4:3
Српска лига Исток 33.коло

Sportski vikend (24-25.april)

Sportski vikend (24-25.april) – ORK i ŽRK nastavljaju pobednički niz, Vlasina i Budućnost poraženi, Polet bolji u komšijskom derbiju, stonoteniseri Vlasine u derbiju bolji od STK Knjaževca

ORK Vlasotince i ŽRK Vlasotince nastavili sa pobedama i kod kuće,Vlasina opet neprijatno iznenadila porazom na domaćem terenu,Orašani poraženi na teškom gostovanju u Žitorađi,OFK Progres i Mladost sigurni u gostima dok su Stajkovčani bili bolji u komšijskom derbiju,Jedinstvo Šišava u krizi rezultata,Konopničani osvojili bod u Miroševcu,stonoteniseri STK Vlasine bolji u derbiju od STK Knjaževca,Veljko Pešić član KDT Vlasine osvojio prvo mesto(najači junior na takmičenju) sa ličnim rekordom 175kg na međunarodnom turniru Open bench pres u Trsteniku u konkurenciji 100 takmičara,gimnastičari SU Pokret osvojili u konkurenciji srednjih škola zlatnu medalju u prvom kolu C programa jugoistočne Srbije,a Jovana Mladenović 2.mesto u pojedinačnoj konkurenciji.

Prva liga ISTOK-Grupa B

ORK Vlasotince-ORK Pirot 49:21(22:10)

Vlasotince 25.04.2021,hala SRC Vlasina-bez publike, sudije: Cvetković Milica(Leskovac), Stamenković Milica(Zaječar)

ORK Vlasotince:Ivanovski,Anđelković 10,Seizović(K) 2,Aleksić 7,Stojiljković 4,Kočić 2,Stefanović 5,Đorđević 1,Filipović,Đorđević N.7,radivojević 8,Jocić 2,Đokić,Mitrović 1.

ORK Pirot:Vuković 2,Živković 2,Simonović(K) 8,Tomanović 1,Aleksić 4,Mohsin,Stojanović,Jovanović 2,Jordanov,Cvetković,Manić 2.

 

Vlasotinački rukometaši nastavljaju sa ubedljivim rezultatima i sigurno grabe ka prvom mestu i nadu da će se kroz baraž domoći plasmana u Super B ligu,ovog puta ubedljivo je savladana ekipa ORK Pirot iz Pirota za dvanaestu pobedu u nizu.

 

Ostali rezultati:Aleksinac-Železničar 1949-2 36:24, Nišava-Dubočica 54-2 33:41, Niška banja-BSK heba 26.04., Mladost Vranje slobodan

Tabela:1.Vlasotince 24, 2. Aleksinac 22, 3.Dubočica 54-2 14, 4.Mladost Vranje(-2) 12, 5.Nišava(-2) 9, 6.Pirot(-1) 7, 7.Železničar(-2) 1949-2 6, 8.Bsk Heba(-1) 3, 9.Niška banja(-2) 1

 

Prva liga ISTOK-Grupa A

ŽRK Vlasotince-ŽRK Aleksinac 45:16(24:11)

Vlasotince,hala SRC Vlasina-bez publike, sudije:Stojiljković Vuk(Leskovac) i Veljković Marko(Niška banja).

ŽRK Vlasotince:Milošević, Grozdanović(K) 10,Mitrović 6,Ranđelović 4,Nikolić 5,Stefanović,Smiljković 5,Stanojević 1,Milenković 8,Đorđević,Nikolić,Cvetković 2,Lazarević 3.

ŽRK Aleksinac:Jevtić, Timotijević 2, Pavlović,Branković,Mihajlović 1,Miladinović 1,Stanković 4,Stevanović 2,Đorđević 2,Milojković 1,Antić,Stefanović(K),Mladenović,Jovanović 2,Rajković 1,Savić.

 

Naše rukometašice vezale i petu uzastopnu pobedu i nastavljaju pohod ka prvom mestu i nadu za plasman u Super B ligu,ovog vikenda ubedljivo je savladana ekipa iz ŽRK iz Aleksinca sa 45:16.

 

Ostali rezultati:Munje-Mladost 7:34, Morava-Radan odloženo,Vranje slobodno

Tabela:1.Vlasotince 18, 2.Vranje(utakm.manje) 16, 3. Mladost(utakm.manje) 14, 4.Morava(utakm,manje) 8, 5.Radan(utakm.manje) 6, 6.Aleksinac(utakm.manje) 2, 7.Munje 0.

 

Srpska liga ISTOK

FK Vlasina-SFS Borac 1:3(1:1)

Fudbaleri iz Vlasotinca nastavljaju sa lošim rezultatima i zabeležili su već peti poraz u drugom delu sezone,ovog puta bodove sa Rosulje sasvim zasluženo odnela je ekipa SFS Borca iz Paraćina.Očigledno je da se tim nalazi u krizi i već četiri kola naši fudbaleri nisu zabeležili pobedu kod kuće,nadamo se ipak pobedama i boljim rezultatima u nastavku sezone.

Ostali rezultati 30.kola:Budućnost(P)-Radnički(S) 1:0, OFK Topličanin-OFK Sinđelić 0:2, SFK Morava-Dunav 1:2, Car Konstantin-Timok 1919 0:1, Moravac Orion-Pčinja 0:6, Župa-Trstenik PPT 0:4, Rembas-Kablovi 7:2, Radan-Jedinstvo(P) 0:1, Timočanin-Mladost 5:1

Tabela:1.Timok 74, 2.Budućnost(P) 67, 3.Radnički(S) 63, 4.Vlasina 56, 5.OFK Sinđelić 54, 6.Pčinja 61, 7.Jedinstvo(P) 48, 8.SFS Borac 47, 9.Timočanin 45, 10.Trstenik PPT 45, 11.Rembas 44, 12.Dunav 43, 13.Car konstantin 42, 14.Radan 37, 15.Mladost 33, 16.OFK Topličanin 26, 17.Župa 25, 18.SFK Morava 24, 19.Kablovi 15, 20.Moravac Orion 4.

Zona JUG

FK Žitorađa-FK Budućnost Orašje 6:3

Orašani se sa teškog gostovnja vraćaju pognute glave i sa šest golova u svojoj mreži tako da su bodovi zasluženo ostali u Žitorađi.U sledećem kolu naši fudbaleri dočekuju lidera na tabeli FK Slogu iz Leskovca i nadamo se dobrom rezultatu.

Jablanička okružna liga ISTOK

U derbiju sa teritorije naše opštine FK Polet-FK Donja Lomnica 1:0 ,u zanimljivoj i interesantnoj utakmici pobeda je pripala domaćem timu.

U Šišavi je gostovalo FK Vučje i odnelo sva tri boda,FK Jedinstvo-FK Vučje 1:2 i tako nastavilo trku sa Kumarevom za prvo mesto dok su Šišavci i dalje u krizi i nalaze se na pretposlednjem mestu na tabeli.

Iz Brze i teškog gostovanja Ladovčani se vraćaju sa punim plenom:OFK Brza-OFK Progres 2:3 i važna pobeda za plasman u sredini tabele i nastavak serije dobrih rezultata.

U Miroševcu ekipa FK Gradac osvojila bod i najavila izlazak iz krize jer su već dva kola bez poraza:FK Umac-FK Gradac 0:0.Kasno su se ipak Konopničani trgli iz letargije i počeli da igraju fudbal jer teško da mogu prestići nekog na tabeli.

Ostali rezultati:Bratstvo-Kumarevo 1:2, Bobište-Zloćudovo 7:1.

Tabela:1.Kumarevo 40, 2.Vučje 38, 3.Donja Lomnica 31, 4.Polet 29, 5.Bobište 27, 6.Progres 25, 7.Zloćudovo 25, 8.Umac 22, 9.Bratstvo 18, 10.Brza 16, 11.Jedinstvo 15, 12.Gradac 8.

Međuopštinska liga JO

FK Todorovce-FK Mladost 1:3

Batulovčani se sa teškog gostovanja i jednog od derbija kola vraćaju sa nova tri boda i tako nastavljaju trku za prvo mesto i plasmanom u veći rang,FK Todorovce-FK Mladost 1:3.

Ostali rezultati:Sušica 2012-MB 2:3, Radnički-Veliko Trnjane 1:2, Navalin-Badince 1:2, Turekovac-lemind 3:2.

Tabela:1.Veliko Trnjene 39, 2.Mladost 34, 3.Badince 27, 4.Radnički 25, 5.Todorovce 24, 6.Navalin 19, 7.Lemind 16, 8.MB 16, 9.Sušisa 2012 14, 10.Turekovac 12, 11.Mladost DL 10.

Kvalitetna liga A

STK Vlasina-STK Knjaževac 4:3

Naši stonoteniseri kod kuće u derbiju kola dobili su goste iz Knjaževca i ostali na čelu tabele.