Sastanak povodom organizovanja Seoskih sportskih igara

Seoske igre Sportskog saveza Srbije 2021
april 21, 2021

Sastanak povodom organizovanja Seoskih sportskih igara

Predsednik Sportskog saveza opštine Vlasotinca Milan Ristić i Generalni sekretar Dalibor Momčilović prisustvovali su 19.februara u Beogradu na sastanku povodom organizovanja Seoskih igara SSS u organizaciji Sportskog saveza Srbije.
U Sali opštine Stari grad održan je prvi ovogodišnji sastanak Sportskog saveza Srbije posvećen Seoskim igrama SSS.Treću godinu zaredom igre će biti organizovane u 25 lokalnih samouprava,a na radnom sastanku okupljeni su teritorijalni sportski savezi koji su aplicirali za ovogodišnje učešće-Priboj,Ub,Majdanpek,Knjaževac,Vlasotince,Bor,Kučevo,Kovin,Odžaci,Petrovac na Mlavi,Velika Plana,Zaječar,Kruševac,Šabac,Soko banja,Ćuprija,Surduica,Kraljevo,Sombor,Valjevo,Bajina bašta,Vladimirci,Smederevo,Kragujevac i Trstenik.Nadamo se da će i ove godine Seoske igre biti manifestacija koja će spajati ljude,negovati tradiciju i promovisati sport.
U razgovoru sa Generalnim sekretarom Sportskog saveza Srbije Goranom Marinkovićem i Marinom Jovičić dogovoreno je da se Seoske sportske igre SSS u našoj opštinipo prvi put održe 22.maja,a domaćin tih igara biće određen u narednom periodu.Sastanak je bio konstruktivan i uspešan,dogovoreni su oblici dalje saradnje sa Sportskim savezom Srbije.
Takođe u narednom periodu ošekujemo dolazak predstavnika SSS u poseti našoj opštini i našem Savezu.

Sportski savez opštine Vlasotince
Ul.Branislava Nušića bb, 16210 Vlasotince
+381 (16) 875 716 (telefon)
+381 (16) 875 716 (fax)